2010. november 25., csütörtök

Kérdezz! Felelek.

Kérdés:
Lehetőség van-e egy pályázónak több filmmel, videóval indulnia?
A Második kérdésem pedig a témák kapcsán jutott eszembe. Mivel eddig minden általam látott drogprevenciós film elrettentő példa volt így nekem is egyből ilyen történetek ugrottak be. Viszont a témák közt nincs felsorolva olyasmi mint például:"Miért rossz ha ilyen szerekhez folyamodsz? Mik lehetnek a következményei...?" Lehet hogy önök szándékosan mellőzték ezeket az irányelveket, hiszen ezekből már van elég. És ez igaz is, mégis az lenne a kérdésem, hogy ennek ellenére megpróbálhatnám-e én is erről az oldalról megközelíteni a fiatalokat?
Válasz:

Köszönöm a kérdéseket.
A pályázatra egy nevező több filmet is benyújthat, akár egy kategórián belül is.
Erre az előző pályázat során is volt példa.
Azt mindenképpen kérjük, hogy a film végén néhány kockában jelenjen meg, hogy ez a film az Életrevaló Egyesület milyen pályázatára készült. (Az sem baj, ha ezzel néhány másodperccel hosszabb lesz az anyag.)
A második kérdésre a válaszom az, hogy szándékosan nem határozzuk meg a megközelítés módját. Az a tapasztalatunk, hogy a filmkészítők nagy része rendkívül egészséges módon járja körül ezt a problémakört. Valóban a kizárólagos elrettentés nem szerencsés, mert komolytalanná, hiteltelenné teszi a mondandót. Természetesen a másik véglet, a  droghasználat bagatellizálása sem szerencsés. Valahol a kettő között javasolt gondolkodni erről. Nagyon fontos kérdést fogalmazott meg. A válasz sem egyszerű.
Véleményem szerint akkor jó a film, ha sokrétű, jól körüljárja a problémát, elgondolkodtat, informál is egyben. A filmben megjelenő információk akkor hatásosak, ha hitelesek, aktuálisak. A jó arányokra érdemes technikailag odafigyelni.
Tényleg nagyon sok film készült már, de nagyon kevés, ami nézhető, érdekes…
A megfogalmazás „irányelveit” szándékosan nem határozzuk meg a pályázók részére, mert úgy gondoljuk, hogy  semmiképpen sem szeretnénk a fiatalokat korlátozni a saját irányelvek megfogalmazásában. Ez is egy lényeges visszajelzés a szakemberek számára, hogy mit tartanak a fiatalok fontosnak közölni a témával kapcsolatban. A film egy sokrétű gondolkodási folyamat eredménye. Javaslom, hogy ne csak a megszokott sémákban mozogjon, hanem eredeti, önálló megfogalmazást közöljön a filmmel.
Mint kiírók nem mondhatjuk meg egy pályázónak sem, hogy  ezt milyen kérdések megválaszolásával érje el, és milyen oldalról közelítse meg a drogprevenció témakörét, vagy annak melyik aspektusát emelje ki.

Kérdés:
A jelentkezéssel és annak feltételeivel kapcsolatban kérdezném, hogy:
1. Magánszemélyeken kívül cégek jelentkezhetnek-e a versenyre?
2. Van-e bármilyen megkötés a kész mű formátumával kapcsolatban? Az alábbiakra gondolok: mpeg, avi, vob...stb.
3. Jár-e bármilyen kötelezettséggel, ha a nevezési lap kitöltése után jelentkezésem időközben tárgytalanná válik?

Válasz:
Kérdéseire válaszolva azt tudom mondani, hogy nem zárjuk ki a cégek jelentkezését sem, de mindenképpen egy személyt kell megnevezni pályázóként, aki 35 éven aluli.
         A kész mű formátumával kapcsolatban pedig a legjobb minőséget biztosító formátumra kellene törekedni, a felsoroltak közül a vob lenne a legideálisabb, de a többi sem kizáró ok.
                      Ha a  nevezési lap kitöltése után jelentkezése időközben tárgytalanná válik, arról feltétlenül értesítsen bennünket. Nyilvánvalóan semmiféle következménye nem lesz a dolognak.
                     A nevezési lapot a film beérkezésével egy időben kell beküldeni. A későbbiekben is van lehetőség visszalépésre a pályázat elbírálásáig. A filmek vetítési jogával kapcsolatos kérdéseket, pedig ebben az esetben egyénileg egyeztetjük.

Kérdés:
A minap olvastam a drogprevenciós filmkészítő pályázatukról és eléggé érdekelt lettem! És ezúton szeretném kérni, hogy a jelentkezési lapuk küldjék el!
u.i.: Nem gond, hogy erdélyi vagyok?
 
Válasz:
Köszönöm az érdeklődést. Csatoltan küldöm a kiírást és a jelentkezési napot.
Gondot csak az okozhat, hogy ha megnyeri a díjat, azt személyesen kellene átvenni Budapesten. De ráérünk ezen gondolkodni, ha előáll ez a helyzet. Az, hogy valaki erdélyi, nem probléma a pályázat szempontjából.
Még egyszer köszönöm az érdeklődést. Jó munkát kívánok.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése